kolesové kosačky

Elektrické a motorové kosačky

1. Aká veľká je plocha Vášho trávnika?

Vyberte si kosačku, ktorá sa najlepšie hodí do Vašej záhrady. Podľa nasledujúcich odporúčaní sa môžete okamžite rozhodnúť, ktorý z modelov je pre Vás najvhodnejší. Prvým najdôležitejším kritériom je veľkosť plochy, ktorú chcete kosiť. Naše ľahké a jednoducho ovládateľné modely kosačiek sa osvedčujú predovšetkým pri kosení malých až stredne veľkých trávnatých plôch do 800 m2, zatiaľ čo kosačky s doplnkovým vybavením, pohonom kolies a väčšou šírkou záberu sú vhodné najmä pre kosenie veľkých plôch do 3000 m2.

2. Elektrická alebo benzínová?

Ak Váš trávnik nie je väčší ako 800 m2 a ak sa na ňom nenachádza mnoho prekážok pre elektrický kábel, potom sú elektrické kosačky ľahkou a kompaktnou alternatívou benzínových kosačiek. Elektromotor je okrem toho o niečo tichší a bez škodlivých splodín. Ale ak chcete udržovať väčšie a nerovné plochy, potom je tým pravým model so silným benzínovým motorom. S ním budete môcť zvládnuť nezávisle na prívode elektriny a kábla na jedno naplnenie nádrže i väčšie práce.

3. Zberať trávu alebo mulčovať?

Kosačky VIKING (okrem série R) sú sériovo vybavené zberným košom, ktorý vynikajúcim spôsobom umožňuje zber trávy. Multi-kosačky VIKING majú dokonale premyslenú funkciu: špeciálne tvarovanými nožmi Multi sa tráva stupňovito poseká a v žacej skrini kosačky sa rozdrobí na jemné kúsky. Pri zavesenom zbernom koši pracujú tieto Multi-kosačky™ ako zberače trávy. Pri použití mulčovacích násad bez zberného koša sa žacia skriňa uzavrie a jemne posekaná tráva padá späť na trávnik – tým odpadá odstraňovanie pokosenej trávy. Okrem Multi-kosačiek™ je v ponuke záhradnej techniky VIKING čisto mulčovacia kosačka a kosačka s vyhadzovaním na stranu.

Kompletná ponuka na lespol.stihl-predajca.sk

  •